907

Predsjednik Deportiva tvrdi

G. S.
0
Dugogodišnji predsjednik Deportiva la Corune Augusto Cesar Lendoiro tvrdi kako je namještanje ishoda utakmica španske Primere učestala pojava, ali da njegov klub ne sudjeluje u tim nečasnim radnjama. "Skoro svi susreti u završnici sezone su namješteni, na ovaj ili onaj način", prenio je Reuters njegovu izjavu. On je ocijenio da je Deportivo 2011. godine iz Primere ispao zbog namještanja utakmica, dodavši kako je "javna tajna da klubovi dobivaju novac za poraze, kako bi drugima pomogli očuvati prvoligaški status". "Neka navijači Deportiva budu potpuno mirni - ovaj klub nikada nije sudjelovao u namještanjima, stavio bih glavu na panj da igrači i uprava kluba nemaju nikakve veze s ovim radnjama", rekao je Lendoiro. Kako navodi Reuters, korupcija je učestala pojava u političkom, poslovnom i sportskom živote Španjolske i mediji već dugo nagađaju o kupovini utakmica u španskom nogometnom prvenstvu. Novoizabrani predsjednik Profesionalne udruge klubova (LFP) Javier Tebas izjavio je prošloga mjeseca kako se u Španjolskoj mora promijeniti kultura čija je osnovna parola "sve je dopušteno". Po njegovim riječima, manje od jedan posto klubova kupuje i prodaje utakmice, ali se ta pojava mora potpuno iskorijeniti ili će "taj rak metastazirati i uništiti kompletan sport". LFP pokrenula je istragu u vezi utakmice 31. prvenstvenog kola u kojoj je Deportivo iz La Corune, koji se bori za ostanak, kao gost 13. aprila svladao momčad iz sredine ljestvice Levante 4:0, postigavši tri pogotka već u prvom poluvremenu. Prema navodima lokalnih medija na poluvremenu utakmice veznjak Levantea Javier Barkero optužio je neke od svojih suigrača da se ne trude dovoljno na travnjaku što je pokrenulo obračun u svlačionici, prenosi Hina.