Alba ugasila Zvezdina euroligaška nadanja, Fener bolji od Unicaje
907

Euroliga

0

Još četiri euroligaška meča su iza nas, a u njima su domaćini upisali stopostotan učinak.

Fenerbahče Ulker - Unicaja 78:63

Fenerbahče nastavlja s odličnim igrama u Top 16 Eurolige. Ovo je deveta uzastopna pobjeda u ovoj fazi takmičenja za tursku ekipu koja je stigla do omjera 10-2 i ostala je u igri za prvu poziciju u grupi. S druge strane Unicaja je ostala na samo dvije pobjede i neće vidjeti četvrtfinale.

Domaćin je kontrolu nad utakmicom preuzeo u drugoj četvrtini kada je preuzeo vodstvo, a na odmor je otišao s prednosti 39:33 nakon što je Bogdan Bogdanović ubacio tricu sa sirenom sa svoje polovine terena. U drugom poluvremenu domaćin nije imao problema i samo je povećao vodstvo.

Andrew Goudelock predvodio ga je s 22 poena (9/13) i pet skokova, a Nemanja Bjelica dodao je 15 poena (6/11) i 11 skokova. Kod gostiju Ryan Toolson upisao je 14 poena (6/9), a Stefan Marković deset (4/7).

Alba - Crvena zvezda 73:68

Četvrtfinale neće vidjeti niti Crvena zvezda koja je poražena u Berlinu od Albe. Prvi strijelac Albe bio je Marko Banić, a Zvezdi nije pomogla niti još jedna briljantna predstava Bobana Marjanovića koji je apsolutno dominirao u reketu.

Još lošija vijest za Dejana Radonjića je povreda Marcusa Williamsa koji je još u prvoj četvrtini morao napustiti parket, a bez njega nije bilo lako igrati protiv agresivnog domaćina. Ipak, Radonjićeva ekipa vratila se iz minusa od 17 poena u kojem je bila na poluvremenu, poravnala na 64:64 nakon čega Alba ipak radi 7:0 i uzima pobjedu.

Banić je za 25 minuta ubacio 18 poena (8/10), Alex Renfroe dodao je 13 poena (5/8) i šest asistencija. Na drugoj strani Marjanović je ubacio 27 poena (9/12) i uhvatio deset skokova, a Charles Jenkins dodao je 19 poena (7/14).

Olympiakos - Anadolu Efes 86:75

Oslabljeni Olympiakos bez između ostalih Vasilisa Spanoulisa i Kostasa Sloukasa upisao je domaću pobjedu protiv Anadolu Efesa. Posljednja četvrtina bila je kobna za Ivkovićevu ekipu i domaćin je napravio preokret.

U posljednju četvrtinu Efes je ušao s prednosti 57:53, međutim Olympiakos mu u posljednjoj četvrtini ubacuje čak 33 poena i radi preokret. Odbrana gostiju nije bila na razini prve tri četvrtine što su Grci kaznili.

Najefikasniji kod Olympiakosa bio je Oliver Lafayette sa 17 poena (7/14) dok je Georgios Printezis dodao 15 poena (6/11) i 12 skokova. Kod gostiju Perperoglou je ubacio 23 poena (8/15), Nenad Krstić 12 poena (3/6), a Dario Šarić deset poena (2/4 za dva, 0/2 za tri, 6/7 slobodna) uz deset skokova. Dontaye Draper za 21 minutu ostao je bez poena (0/1 za dva i tri), uz tri skoka.

Armani Milano - Laboral Kutxa 99:85

Još jedna čudna utakmica u režiji Armanija. Italijani jednostavno nisu sposobni odigrati 40 minuta na visokoj razini i iz utakmice u utakmicu bilježe neviđene oscilacije.

Protiv Laboral Kutxe gubili su u drugoj četvrtini čak 15 razlike da bi u zadnjoj četvrtini vodili s 19 razlike. Upravo s plus 19 slavila je Laboral Kutxa u Vitoriji i željela je spriječiti Armani da upiše veću pobjedu zbog međusobnog omjera. Na kraju je i uspjela.

Gentile je ubacio 29 poena (11/19) uz sedam skokova, a Samardo Samuels dodao je 17 poena (6/10) i sedam skokova. Kod gostiju Darius Adams ubacio je 18 poena (7/15), Fabien Causeur 17 (7/14), a Tornike Šengelia 14 poena (5/7) uz šest skokova.