907

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Kenan HADŽIĆ
0

U Andori je večeras odigrana peta utakmica grupe B u kojoj je naša reprezentacija savladala Andoru sa 3:0

Sjajnu utakmicu odigrali su tandem Lulić- Džeko od kojih je Dijamant postigao tri pogotka i to sva tri na asistenciju igrača Lazioa koji je nakon dugo vremena odigrao zapaženu ulogu u reprezentaciji.

Nakon nervoznog starta koji su prouzrokovali igrači Andore veoma oštrim startovima na samom početku utakmice, došli smo do posjeda lopte koji je do kraja susreta bio apsolutno na našoj strani.

Mrežu Andore načeli smo u 13. minuti nakon povratne lopte Lulića, kada je Džeko sa nekih 20 metara lijevom nogom pospremio loptu u mrežu.

Do kraja poluvremena imali smo još nekoliko prilika, ali prije svega Ibišević nije bio precizan i na svom nivou.

U drugom poluvremenu puno bolje smo zaigrali, a agresivnija i tečnija igra isplatila se u 49. minuti kada je na novu asistenciju Lulića, Džeko samo pospremio loptu u mrežu Andore.

Nakon toga puno smo rasterećenije pristupili i iz pass igre dolazili do 16 metara Andore.

Svoj hat-trick Džeko je postigao je u 62. minutu kada je nakon treće asistencije sjajnog Lulića lijevom nogom loptu pospremio u mrežu.

Priliku u ovoj utakmici dobili su i Đurić i Cocalić koji su debitovali za A reprezentaciju, a uz njih sa klupe šansu je dobio i Haris Medunjanin.

Ovom pobjedom smo iskoristili poraz Izraela i Kipra i prišli im na četri, odnosno jedan bod.