907

Kvalifikacije za EURO 2016.

M. H.
0

Belgija je večeras opravdala ulogu favorita i u našoj grupi sa čak 5:0 nadigrala Kipar. Mrežu gostiju načeo je Fellaini, a Benteke je povisio na 2:0, što je bio i konačan rezultat poluvremena.

U nastavku je ponovo veznjak Manchester Uniteda pogodio prvi mrežu gostiju, a po jedan pogodak dodali su Eden Hazard i rezervista Batshuayi.

Ovo je Belgijancima bio osmi bod iz četiri susreta, dok je Kipar ostao na šest.

Zanimljiv meč odigrali su Bugarska i Italija, a završilo je 2:2.

Gosti su poveli već u 4. minuti autogolom Mineva, ali su već do 17. domaći preokrenuli pogocima Popova i Micanskog.

Ipak, da Italija izbjegne prvi poraz u kvalifikacijama pobrinuo se rezervista Eder.

Hrvatska je u ovoj grupi vodeća, a slijede Azuri s dva boda manje.

Holandija je u velikoj krizi, a to je potvrdila i večeras sretno izborivši remi kod kuće protiv Turske. Burak Yilmaz golom u 37. minuti doveo je goste u vodstvo, a izjednačio je Wesley Sneijder u trećoj minuti nadoknade.