Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

K. P.
0

U popodnevnom terminu odigrano je pet utakmica.

Albanija je na domaćem terenu nakon preokreta bila bolja od Armenije rezultatom 2:1.

Gosti su golom Movsisyana poveli u 4. minuti, a Albanci su snagu za preokret čuvali za posljednjih 10 minuta.

Tada na scenu stupaju Mavraj i Gashi koji golovima u 77. odnosno 81. minuti donose pobjedu i vraćaju nadu za plasman na Evropsko prvenstvo.

Škotska je savladala Gibraltar na domaćem terenu, ali će današnji dan ostati zauvijek upamćen za ovu malu državu. Naime, oni su u i postigli i zvanično prvi pogodak, a strijelac i igrač koji će biti upisan za sva vremena je Casciaro. Za Škotsku golove su dali Fletcher tri puta, Maloney iz dva penala i Naismith.

Sjeverna Irska je na domaćem terenu slavila protiv Finske golovima Laffertya u 33. i 38. minuti. Za goste strijelac je bio Sadik u 91. minuti.

Rumunija je na domaćem terenu bila bolja od Farsih Otoka minimalnim rezultatom i tako izazvala bijes svojih navijača.

Strijelac za "malu" pobjedu svoje reprezentacije bio je Kaseru u 21. minuti.

Njemačka je pobijedila u Gruziji rezultatom 0:2. Za "Pancere" strijelci su bili Reus i Muller u prvo poluvremenu.

Netipično za "Švabe", oni su u drugom poluvremenu stali i pokušavali iz popularne "Pep pass game" da zabiju pogodak, a u takvim trenucima Gotze, Ozil i Reus su naprosto uživali, ali bez konkretnog učinka.