James prestigao legendarnog  Ewinga na vječnoj listi strijelaca

NBA

S. T.
0

Košarkaš Cleveland Cavaliersa Lebron James nadmašio je legendu New York Knicksa NBA lige, Patrick Ewinga, na vječnoj listi strijeca, i sada se nalazi na 20. mjestu sa 24.816 poena, prenosi Sports Illustrated.

James se penje na vječnoj listi najboljih strijelaca čitavu sezonu, a sada je na red došao Patrick Ewing. Sa košem, sedam minuta prije kraja prve četvrtine Lebron je uspio da se domogne 20. pozicije na listi najboljih strijelaca NBA lige.

"King James"je završio utakmicu sa 23 poena, osam skokova i sedam asistencija, u pobjedi Cavaliersa nad Miami Heatom od 114-88. Cleveland se trenutno nalazi na drugom mjestu Istočne konferencije sa omjerom od 49-27, dok je Miami na osmom i bori se za plasman u plejof, a za sada imaju 34 pobjede i 41 poraz.

Sljedeći na listi najboljih strijelaca je legenda Los Angeles Lakersa, Jerry West, koji je u karijeri dao 25.192 poena, što je s obzirom da James prosječno daje 25.7 poena ove sezone, granica koju će teško dostići ove godine, ali to bi mogao da uradi već početkom naredne.