Real teško do druge pobjede, Olympiakos došao do breaka
907

Euroliga

0

Prva ekipa koja je došla do breaka u četvrtfinalnoj seriji je Olympiakos koji je nadigrao Barcelonu. Gostujuću pobjedu umalo je upisao Efes koji je pao u završnici u Madridu...

Real Madrid preokretom u završne dvije minute do 2-0

U sjajnoj drugoj utakmici četvrtfinalne serije Real Madrid upisao je pobjedu protiv Anadolu Efesa 90:85 iako je bio u priličnim problemima i hodao na rubu poraza. Imali su gosti tokom susreta i visokih 17 poena prednosti, igrali svoju najbolju utakmicu sezone, ali Madrid je još jednom potvrdio fantastičan napadački potencijal.

Još u trećoj četvrtini činilo se da domaćin neće do pobjede i prednosti 2-0 uoči odlaska u Istanbul. Ivkovićeva ekipa predvođena Krstićem i Heurtelom stvarala je ogromne probleme Madriđanima, ali domaćin se ipak počeo oporavljati.

Nešto više od dvije minute prije kraja susreta Anadolu Efes je vodio s 82:75 da bi nakon toga domaćin napravio seriju 11:0, preokrenuo utakmicu te uspio na željeni način privesti utakmicu kraju.

Sergio Llull u domaćem sastavu ubacio je 18 poena (6/13) uz 12 asistencija dok je Rudy Fernandez dodao 15 poena (3/7) i sedam asistencija. Kod poraženih Nenad Krstić ubacio je 23 poena (7/10) uz šest skokova, Thomas Heurtel dodao je 16 poena (4/9), 15 asistencija i šest skokova, a Dario Šarić za 29 minuta 11 poena (2/4 za dva, 1/5 za tri) i devet skokova od čega sedam u napadu.

Neraspoložena Barcelona bez odgovora na odbranu Grka

Možda nije atraktivan, ali je vrlo učinkovit. Kombinacija odlične odbrane Olympiakosa i lošeg dana Barcelone dovela je do logičnog ishoda - pobjede Grka u Španiji i velike prilike za prolaz.

Od početka je bilo očito da to nije Barcelonin dan. Izbor šuteva nije bio dobar, ali i kada su dolazili u čiste pozicije, domaći igrači jednostavno nisu mogli ništa pogoditi. sredinom druge četvrtine Barcelona je zaostajala 29:15, a poluvrijeme je završila sa samo ubačenih 25 poena.

Situacija se nije promijenila u drugom poluvremenu, Olympiakos je bez većih problema održavao prednost, a kada se odvojio na 68:50, bilo je jasno da će poravnati na 1-1 u seriji.

Georgios Printezis odigrao je fantastičnu utakmicu, ubacio je 23 poena (10/13) uz devet skokova, a Vasilis Spanoulis dodao je 16 poena (6/11) i pet asistencija. Kod poraženih Juan Carlos Navarro upisao je 16 poena (5/8), a Ante Tomić je za 30 minuta dodao 14 poena (7/14) i 14 skokova.