Bayern nemilosrdan prema Portu: Još jedna fantastična...
907
Bayern nemilosrdan prema Portu: Još jedna fantastična predstava Guardioline ekipe

Liga prvaka

0

U okviru uzvratne utakmcie četvrt-finala Lige prvaka Bayern je na svom terenu doslovno pregazio Porto i tako osigurao polufinale.

Nijemci su veoma furiozno ušli u utakmicu, a već u 14. minuti golom Thiaga došli u prednost. Bernat je sjajno centrirao, a Španac ispred odbrane glavom poslao loptu u mrežu Porta.

Na 2:0 se nije dugo čekalo jer je nakon kornera i gužve u 16. metara Boateng pogodio, a već u 27. minuti bilo je 3:0. Ovaj put je pogodio Lewandowski.

Do poluvremena Bayern je krunisao jedno od najboljih poluvremena u eri Pepa Guardiole, a četvrti i peti pogodak postigli su Muller i Lewandowski.

U drugom poluvremenu Bayern je igrao lagano i nije se previše zalijetao, a koliko- toliko nade Portugalcima vratio je Martinez golom u 73. minuti.

U 87. minuti Marcano dobija drugi žuti karton i tako i definitivno otklanja sve dileme oko toga ko će biti polufinalista, a do kraja je Xabi Alonso iz slobodnog udarca sa 25 metara sjajno pogodio za 6:1 i fantastičan set Bayerna