Svi pričaju o Neymaru: Ovakav preokret se zaista rijetko viđa...
907

OVO JE SEZONA MLADOG BRAZILCA

0

Barcelona se lako obračunala sa Espanyolom u današnjem gradskom derbiju odigranom na Cornellà-El Pratu.

Blaugrana je slavila sa 2:0, a pogotke su postizali Neymar i Lionel Messi, oba u prvom poluvremenu.

Nije Barcu poremetio ni crveni karton Jordija Albe početkom nastavka, a nemoć domaćin potvrdio je Moreno crvenim kartonom u 91. minuti.

Nakon utakmice, španski mediji su se raspisali o Neymaru, koji je danas stigao do 22. ligaškog, odnosno ukupno 31. pogotka u 42. utakmice u svim takmičenjima ove sezone.

To je totalni zaokret u odnosu na debitantsku prošlu sezonu, kada je na 41. nastupu zabio tek 15 golova.

Ako ovako nastavi, sljedeća sezona mogla bi biti još bolja za lidera brazilske reprezentacije.