Euroliga: CSKA Moskva osvojio treće mjesto
907

EUROLIGA

0

Ruski košarkaški tim CSKA Moskva osvojio je treće mjesto na završnom turniru košarkaške Eurolige pobijedivši turski klub Fenerbahçe Ulker rezultatom 80:60, javlja Anadolu Agency (AA).

Košarkaška utakmica odigrana je u Barclaycard centru u Madridu.

U prvoj četvrtini ruska ekipa u trećoj minuti povela je 12:0 protiv Fenerbahčea, da bi u sedmoj minutu povećala prednost za 20 bodova i završila prvu četvrtinu rezultatom 27:13.

Ništa nije bilo bolje ni u drugoj četvrtini kada su Rusi poveli sa 66:55.

U trećoj četvrtini Fenerbahče je uspio smanjiti razliku za 16 bodova, a u četvrtoj četvrtini postignuto je i izjednačenje 70:70. Međutim u posljednjim minutama utakmice CSKA Moskva nije učinila pogreške u taktičkim faulima i obezbijedila je treće mjesto rezultatom 86:60.

Za CSKA Moskva koševe su postigli Weems 6, Vorontsevich 3, Jackson 12, Kirilenko 5, Kaun 9, Hines 8, Fridzon 9, Markoishvi 1, De Colo 17, Nichols 14, Khryapa 2,  a za Fenerbahče Ulker Kenan Sipahi, Oğuz Savaş, Bogdanović 5, Bjelica 18, Melih Mahmutoğlu, Goudelock 24, Zisis 12, Vesely 5, Zorić 8 i  Semih Erden 8