907

BOLJI OD ANADOLU EFESA

0

Košarkaši Pinar Karsiyake kompletirali su sezonu iz snova osvajanjem titule šampiona u Turskoj.

Tim Ufuka Sarice u velikom finalu je slavio protiv Anadolu Efesa sa 4-1 u pobjedama, a u petoj utakmici bilo je 85:71.

Djelovalo je da će meč biti izjednačen do samog kraja, kao što je to bio slučaj u četvrtoj utakmici, pošto je na poluvremenu ekipa Karsiyake imala samo tri poena prednosti.

Međutim, sve je riješeno u trećoj četvrtini koju su gosti u Istanbulu dobili sa ubjedljivih 26:12. Do kraja meča lako su zadržali prednost za veliko slavlje.

Juan Palacios bio je sjajan sa 22 poena i 10 skokova, Strawberry je dodao 19 poena, 5 asistencija i 4 skoka, a Kenny Gabriel imao je 12 poena i 8 skokova. Na drugoj strani, Perperoglou je upisao 18 poena, Heurtel je imao 14 poena i 4 asistencije, a Lasme je uz 11 poena imao 7 skokova.

Ekipi Pinar Karsiyake to je prva titula u historiji kluba.