Urugvaj i Paragvaj remizirali, obje reprezentacije u četvrtfinalu
907

REPRIZA PROŠLOGODIŠNJEG FINALA

0

U posljednjem kolu skupine B Copa America Urugvaj i Paragvaj odigrali su bez pobjednika 1:1.

Repriza finala prošle Copa America donijela je Paragvajcima drugo, a Urugvajcima treće mjesto, a obje momčadi osigurale su prolazak jer Ekvador ili trećeplasirana u skupini C ispada.

Prvu ozbiljnu priliku imao je Paragvaj u 13. minuti kad je nakon ubačaja iz desnog kornera najviše skočio Nelson Valdez, koji je pucao tik pored gola.

Urugvaj je poveo u 29. minuti preko Gimenez, koji je nadskočio Da Silvu poslije ubačaja iz kornera i glavom zakucao u lijevi donji kut. U 37. minuti Urugvajci su imali dvije velike prilike za povećanje vodstva, prvo je Villar sjajno skinuo novi pokušaj glavom Gimenez, a onda je Cavani iz 16-erca pucao tik uz desnu vratnicu.

Paragvaj je kaznio promašaje Urugvajaca u 44. minuti kad je na gotovo isti način izjednačio Lucas Barrios zabivši glavom pod gredu nakon ubačaja iz kornera.

U nastavku utakmicu prvu najopasniju priliku imao je Stuani u 65. minuti, koji glavom ipak nije bio precizan poslije ubačaja s lijeve strane. Do kraja utakmice nije bilo nikakvih uzbuđenja te su mirno priveli utakmicu kraju.