Manchester City furiozno krenuo u novu sezonu: Lagana pobjeda...
907
Manchester City furiozno krenuo u novu sezonu: Lagana pobjeda protiv WBA

Premier Liga

0

U posljednjem meču 1. kola engleskog fudbalskog prvenstva Manchester City je kao gost savladao West Bromwich Albion sa 3-0 (2-0)...

Dvostruki strijelac bio je Yaya Toure (9, 24), dok je konačnih 3-0 postavio je Vincent Kompany (59). City je napadački otvorio novu sezonu Premierlige, a to mu se isplatilo već nakon manje od devet minuta. Toure je, doduše uz veliku dozu sreće, pogodio kroz 'šumu nogu' i uz dodir jednog od igrača lopta je prevarila golmana WBA.

Drugi pogodak bit će jedan od najljepših u sezoni, s obzirom da je Toure s vrha šesnaesterca poslao loptu u same rašlje Myhillova gola.

U nastavku je WBA krenuo bolje, odlučnije po pogodak, ali do njega nije stigao. City je pobjedu potvrdio pogotkom Kompanyja nakon kornera koji je izveo David Silva. Belgijanac je nebeski skočio na prvoj stativi i pogodio suprotni ugao.

Pobjedom 3:0 City je izbio na vodeće mjesto prvenstvene tabele s najboljim omjerom danih i primljenih pogodaka.

REZULTATI 1. KOLA:

Manchester United - Tottenham Hotspur 1-0 (Walker 22-ag)

Bournemouth - Aston Villa 0-1 (Gestede 72)

Everton - Watford 2-2 (Barkley 76, Kone 86 / Layun 13, Ighalo 83)

Leicester City - Sunderland 4-2 (Vardy 11, Mahrez 18, 25-11m, Albrighton 66 / Defoe 60, S. Fletcher 71)

Norwich City - Crystal Palace 1-3 (Redmond 69 / Zaha 39, Delaney 49, Cabaye 90+4)

Chelsea - Swansea City 2-2 (Oscar 23, Fernandez 30-ag / Ayew 29, Gomis 55-11m)

Arsenal - West Ham United 0- 2 (Kouyate 43, Zarate 57)

Newcastle United - Southampton 2-2 (P. Cisse 42, Wijnaldum 48 / Pelle 24, Long 79)

Stoke City - Liverpool 0-1 (Coutinho 86)

West Bromwich Albion - Manchester City 0-3 (Yaya Toure 9, 24, Kompany 59)