Nevjerovatan kiks Slovenije: Koštala ih glupost u meču sa...
907
Nevjerovatan kiks Slovenije: Koštala ih glupost u meču sa Litvanijom

IPAK OSTAJU NA TREĆEM MJESTU

0

Reprezentacija Slovenije upisala je samo bod u utakmici protiv Litvanije rezultatom 1:1.

Bila je ovo nezanimljiva utakmica u kojoj su oba gola postignuta iz jedanaesterca. Sloveniji je trebala pobjeda koja bi ih učvrstila na drugom mjestu, no uspjeli su je prokockati na čudan način.

Iako su dominirali cijelu utakmicu, Slovenci su do prednosti došli tek u 45. minuti iz jedanaesterca koji je signaliziran zbog igranja rukom protivničkog defanzivca. Siguran realizator penala bio je fudbaler Chieva Valter Birsa. Takvim rezultatom se otišlo na odmor.

Nakon toga mirna utakmica sve do same završnice. Litvanija niti jednom nije uspjela doći pred gol Slovenije sve do 79. minute kada jedan bezazlen ubačaj nespretnom reakcijom Cesar igra rukom, i to je jedanaesterac za goste. Rezultat je poravnao Novikovas te tako Slovenija gubi dva važna boda.

Slovenija je sada trećeplasirana sa 13 bodova, dok Litvanija ima tri manje.