Furiozan finiš Zmajeva presudan: Slovaci pali u krcatom Mejdanu
907

KVALIFIKACIJE ZA SP

Mirza HADŽIJUSUFOVIĆ
0

Rukometna reprezentacija BiH pobjedom je započela kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo. U prepunom Mejdanu pala je Slovačka, koju smo savladali sa 29:25.

Rukometaši BiH odigrali su sasvim solidno prvo poluvrijeme, bolje u fazi napada, ali se na poluvrijeme otišlo s neriješenim rezultatom (14:14).

Naši golmani u tom periodu meča zabilježili su samo tri odbrane (sve tri Benjamin Burić).

Sjajno je odigrao Nikola Prce, koji je postigao šest pogodaka. Uz to, naš fantastični rukometaš je odlično dirigovao igrom u fazi napada.

U nastavku se većinom igralo gol za gol, a trijumf je stigao u samom finišu. Napravili smo sjajnu seriju od čak 7:1, te u 55. minuti odvojili se na velikih pet golova razlike (27:22).

Tada je bilo jasno da ćemo slaviti, ali ostalo je pitanje kojim rezultatom.

Najbolji u našim redovima bio je sjajni Nikola Prce sa devet golova, a odličnu rolu u drugom poluvremenu su odigrali Dejan Malinović (šest golova) i Tarabokija s tri pogotka.

Treba reći i da je mladi Muhamed Zulfić postigao četiri pogotka.

U drugom susretu naše grupe Litvanije je kao gost očekivano savladala Kosovo sa 30:26.