Wawrinka slavio protiv Ferrera i tako se uključio u utrku za...
907
Wawrinka slavio protiv Ferrera i tako se uključio u utrku za polufinale

ODLIČAN MEČ U O2 ARENI

0

Švicarski teniser Stanislas Wawrinka, pobjedom nad Davidom Ferrerom, potpuno se uključio u utrku za polufinalom završnog ATP turnira u Londonu.

U drugom današnjem meču Wawrinka je bo bolji od Ferrera rezultatom 2:0( 7:5, 6:2). Meč je trajao nešto više od sat i po, a publika u O2 Areni u Londonu je mogla uživati, posebno u prvom setu. Uprkos prednosti  4:1, Ferrer je izgubio prvi set nakon fantastičnog preokreta Wawrinke. U drugom setu se igra Ferrera potpuno raspala, pa je Wawrinka sa dva brejka priveo meč kraju.

Ovo je za Švicarca prva pobjeda na turniru, dok je Španac Ferrer još uvijek bez pobjede. Wawrinka će se u posljednjem kolu direktno boriti za plasman u polufinale protiv Andyja Murraya, dok se Ferrer u posljednjem kolu sastaje sa Rafaelom Nadalom. Šanse Ferrera za plasman su samo matematičke.