Đoković se preko Berdycha vratio na pobjedničke staze
907

OKONČANO TAKMIČENJE U GRUPI A

0

Završen je i posljednji meč u okviru grupe B finalnog ATP turnira u Londonu.

Novak Đoković je opravdao očekivanja i savladao češkog predstavnika Tomaša Berdycha rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 7:5. Ovo je za Đokovića bio izuzetno važan meč za povratak na pobjedničke staze nakon poraza od Rogera Federera u prethodnom meču.

U prvom setu vidjeli smo po jedan brejk na samom startu, ali je u najbitnijem trenutku Đoković napravio i drugi brejk, kod rezultata 4:3, što mu je dalo mogućnost da servira za osvajanje prvog seta. U drugom setu sličan rasplet događaja. Na samom startu seta brejk za Đokovića, Berdych se izuzetno brzo vraća u igru, no pri rezultatu 5:5 Đoković oduzima servis protivniku što mu je bilo dovoljno da zabilježi rutinsku pobjedu.

Đoković je zauzeo drugo mjesto u grupi A, te će sigurno na megdan Rafaelu Nadalu, koji je osigurao prvo mjesto u grupi B iako je ostalo još jedno kolo do kraja.