Europa liga: Poraz Dortmunda u Krasnodaru, Plzen poražen od Dinama
907

ODIGRANA TRI MEČA PETOG KOLA

0

Odigrana su uvodna tri meča petog kola Europa lige u fudbalu, a obilježile su ih tri pobjede domaćih ekipa.

Dortmund je, bez pola ekipe, gostovao u Krasnodaru i zabilježio poraz. Gostujuća ekipa je došla u kombinovanom sastavu, te kao takva, nije mogla do povoljnijeg rezultata. Utakmicu je odlučio gol iz jedanaesterca Pavela Mamaeva u 2. minuti susreta.

Rubin iz Kazana je slavio važnu pobjedu kod kuće rezultatom 2:0 nad švicarskim Sionom. Do pobjede su došli golovima u finišu susreta, a precizni su bili Blagoy Georgiev i reprezentativac Ukrajine Marko Dević.

Interesantan meč su u Minsku odigrali domaći Dinamo i gostujuća Viktorija iz Plzena. Domaća ekipa je došla do vrijedne pobjede golom u 93. minuti susreta kada je, nakon promašenog jedanaesterca, Nenad Adamović pokupio odbijenu loptu i doveo svoju ekpu pred trijumf. Konačan rezultat je bio 1:0.