City, Everton i Stoke u polufinalu Liga kupa
907

ODLIČNA IGRA GRAĐANA

0

Poznata su tri prva polufinalista engleskog Liga kupa, a to su Manchester City, Everton i Stoke.

Manchester City 4-1 Hull

Građani su od prve minute pokazali nadmoć i već u 12. minuti došli do vodstva pogotkom Bonya. Iako su do 79. minute imali mnogo prilika da povećaju prednost, tek u 80. minuti došli su do drugog pogotka. Ovaj put strijelac je bio Iheanacho.

Samo 2 minute poslije, de Bruyne povisuje na 3:0. U 87. minuti ponovno Kevin De Bruyne matira Hull i povisuje na 4:0. Utješni pogodak za goste postigao je Robertson u sudijskoj nadoknadi.

Middlesbrough 0-2 Everton

Everton je u susret ušao napadački i sa željom da okonča susret što prije. Već u prvom poluvremenu golovima Deulofeua (20') i Lukakua (28') odlučen je pobjednik susreta. Do kraja prvog poluvremena i susreta gosti su odigrali taktički i uz još nekoliko prilika za povećanjem prednosti zaključili ovaj susret.

Stoke 2-0 Sheffield Wed

Domaćini su opravdali ulogu favorita te odličnom taktikom došli do pobjede. U 29. minuti došli su u vodstvo golom Afellaya koji je odlično iskoristio pas Joselua i postigao prvi pogodak. Vlasnik drugog pogotka bio je Bardsley.