907
Miami u dramatičnoj završnici bolji od Oklahome, Leonard vodio Spurse

NBA

0

Memphis Grizzliesi su kod kuće uvjerljivo poraženi od San Antonio Spursa 103:83. Utakmica je prelomljena u drugoj četvrtini kada se razigrao Kawhi Leonard. Na kraju je završio s 27 poena (7-9 trice) i osam skokova.

Kod Memphisa najbolji su bili Conley, Gasol i Chalmers s 15 poena.

Miami Heat je u napetoj završnici pobijedio Oklahomu City Thunder 97:95. Kevin Durant je ubacio posljednji koš za goste minutu i pol prije kraja kada je tricom doveo OKC na dva poena prednosti. (95:93)

Zatim na scenu stupa Dwayne Wade. Prvo pogađa polaganje za izjednačenje 30 sekundi prije kraja, a nakon toga je fauliran sekundu i pol do kraja te pogađa oba bacanja za vodstvo 97:95. Russell Westbrook je imao šut za pobjedu, ali njegov pokušaj nije dodirnuo obruč.

Wade je bio najbolji kod Miamija s 28 poena, četiri skoka i isto toliko asistencija. Kod Oklahome su najbolji bili Westbrook i Durant s 25 poena.

U ostalim utakmicama, Denver je svladao Toronto 106:105, Portland je kod kuće prekinuo niz Indiane od šest uzastopnih pobjeda 123:111, Boston je pobijedio Kingse u utakmici odigranoj u Mexico Cityju 114:97, a Orlando Magic pobijedio je na gostovanju Utah Jazz 103:94