Clippersi pregazili Bullse, Curry uzeo "slobodnu večer" u New Yorku

0

Noćas je na NBA parketima odigrano sedam susreta.

Orlando Magic pobijedio je Boston Celticse sa 119:114.

Boston je bolje ušao u utakmicu. Već nakon prve četvrtine vodili su 33:24. Nakon izjednačene druge četvrtine na odmor se otišlo s prednošću Kelta, no Magic je prelomio susret u trećoj dionici koju je dobio 34:27. U zadnjoj četvrtini Boston se posve primakao, čak je i poveo, no Hezonja i Fournier s tricama zaključili su susret za konačnih 119:114.

Kod domaćih uz Hrvata Hezonju sjajan susret odigrao je i Fournier koji je ubacio 24 poena, a odlični su bili i Gordon s 19 te Vučević  i Harris s 16 poena.

U redovima Celticsa najbolji je bio Smart s 26 poena, 23 je ubacio Turner, a 22 Bradley.

U prvom susretu večeri, Clippersi su na svom parketu pregazili Bullse sa 120:93, a momčad iz Chicaga uspješno je parirala samo u prvom poluvremenu. U nastavku susreta domaći su preuzeli kontrolu, došao je do dvoznamenkaste prednosti, koju je do kraja susreta samo povećavao.

Najbolji kod Clippersa bio je Jamal Crawford s 26 poena, Redick je dodao 21, a sjajan je bio i Jordan sa 17 poena i čak 20 skokova.

Kod Bullsa Jimmy Butler je zabio 23 poena, Rose je dodao 20, a Gasol je utakmicu završio s 15 poena i 14 skokova.

Na gostovanju kod Knicksa aktuelni prvak Golden State imao je problema samo u prvoj četvrtini. Poslije je sve išlo svojim tokom i Warriorsi su na kraju slavili s uvjerljivih 116:95.

Najbolji igrač lige Stephen Curry ''uzeo je slobodnu večer'' i za 32 minute igre postigao je ''samo'' 13 poena, no zato je Klay Thompson bio nezadrživ i s 34 poena razbio je New York.

Kod domaćih najbolji je bio Carmelo Anthony s 24 ubačaja.

U ostalim susretima Portland je s 96:93 pobijedio Minnesotu, Dallas je s 91:78 slavio protiv Sunsa, Miami je bio bolji od Atlante 105:87, a Charlotte se poigrao s Lakersima i pobijedio ih s 101:82.