M`gladbach napunio mrežu Werdera, jubilej Pizarra
907

VIDEO

0

Borussia Moenchengladbach savladala je Werder u okviru 20. kola njemačke Bundeslige rezultatom 5:1.

Slabašni Werder ove sezone grčevito se bori da pobjegne od opasne zone na tabei Bundeslige, ali za sada to ne uspijeva. Večeras su visoko poraženi na gostovanju M`gladbachu, a jedina svijetla tačka gostiju je veliki jubilej Claudija Pizarra, koji je večerašnjim nastupom ubilježio 400. nastup u Bundesligi i kao takav je ušao u historiju Bundeslige kao jedini stranac sa toliko nastupa u njemačkom takmičenju.

Stindl je domaći tim doveo u prednost u 12. minuti susreta, da bi Christensen u 31. udvostručio prednost, pa je M`gladbach na odmor otišao sa dobrom zalihom. U nastavku je istom igraču trebalo samo pet minuta da postavi 3:0 na semafor, a onda je Pizarro golom sa bijele tačke gostima vratio barem tračak nade u neki povoljniji ishod.

To se nije desilo, jer je Raffael sa bijele tačke povisio na 4:1, a konačnu "petardu" postavio je Nordtveitt u samom finišu susreta.

Borussija se nalazi na četvrtoj poziciji sa 32 osvojena boda, dok je Werder 16-ti i u opasnoj zoni.