07. 02. 2016 - 22:42
Roma slavila protiv Sampdorije, Pjanić i Zukanović starteri,...
907
Roma slavila protiv Sampdorije, Pjanić i Zukanović starteri, Džeko ušao sa klupe

VAŽNA POBJEDA VUČICE

0

Ekipa Rome je ugostila neugodnu Sampdoriju na svom Olimpicu.

Za Romu je nastupio i bivši igrač upravo večerašnjih rivala, Ervin Zukanović te još jedan naš standardni reprezentativac Miralem Pjanić. Golgeter Edin Džeko je počeo utakmicu sa klupe.
Roma je imala dosta poteškoća u ovoj utakmici, kao i većinu utakmica ostalih ove sezone. Ni pozitivni šok Spalletija nije bio dovoljan da gledamo ubjedljivu Vučicu.
Florenzi u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena dovodi Romu u prednost. To je bio sjajan rezultat za odlazak na odmor, te su u drugom poluvremenu nastavili tim ritmom.
Perroti je pogodio za 2:0. Onda nespretna reakcija našeg reprezentativca Pjanića dovodi do autogola i smanjenja Sampdorije na 2:1, samo 7 minuta kasnije.
Džeko je u 66.-oj minuti zamijenio Maicona, ali do kraja utakmice nije došlo do promjene rezultata.

Svakako da je bilo lijepo vidjeti čak tri naša reprezentativca istovremeno na terenu, a Romi su ovo vrlo važni bodovi u dizanju forme.