11. 02. 2016 - 08:31
Double-double učinak Nurkića u pobjedi Denvera, Teletović...
907
Double-double učinak Nurkića u pobjedi Denvera, Teletović prvacima ubacio 14 poena

NBA

0

Golden State Warriorsi slavili su 11. put zaredom. Curry i društvo sa 112:104 pobijedili su Phoenix, a Curry je utakmicu završio s 26 poena, devet skokova i devet asistencija iako nije igrao u posljednjoj četvrtini. Golden State je najbolja ekipa lige s nevjerovatnim omjerom 48-4.

Mirza Teletović je u porazu Sunsa ubacio 14 koševa i imao 4 skoka i jednu blokadu.

Košarkaši Denvera slavili su sinoć protiv Detroit Pistonsa rezultatom 103-92 uz odličnu igru našeg Jusufa Nurkića.

Jusuf Nurkić je na parketu proveo nešto više od 24 minute i za to vrijeme imao double double učinak, 16 poena i 11 skokova, a zabilježio je i jednu asistenciju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Barton koji je ubacio 20 poena, dok je kod poraženih Pistonsa najbolji bio Morris koji ubacio 19 poena, a Jennings dodao 16 koševa.

Cleveland je sa 120:111 pobijedio Los Angeles Lakerse u posljednjoj utakmici Kobea Bryanta u Clevelandu.

Nezaustavljiv je bio Kyrie Irving s 35 poena za 35 minuta na parketu. LeBron James dodao je 29 poena, 11 asistencija i sedam skokova. Bryant se u poraženoj ekipi, koja je tek u posljednjoj četvrtini ublažila poraz, zaustavio na 17 poena.

San Antonio je s 98:96 pobijedio Orlando, a odlučujuće poene postigao je Kawhi Leonard 0.9 sekundi prije kraja.

Leonard je s 29 poena predvodio San Antonio, dok je poen manje za Orlando postigao Evan Fournier. Mario Hezonja je postigao 12 poena uz šut 4-6.

Boston je u najefikasnijoj utakmici večeri sa 139:134 nakon produžetka pobijedio Los Angeles Clipperse. Isaiah Thomas je za pobjedničku momčad postigao 36 poena, uključujući i šut kojim je utakmicu odveo u produžetak. Jared Sullinger dodao je 21, a Jae Crowder 19 poena. Paul Pierce je u povratku u Boston postigao samo šest poena, dok je u njegovoj ekipi najbolji bio Chris Paul s 35 poena i 13 asistencija, ali je promašio šut za pobjedu.