Zvezda dominantna u Euroligi: Crveno-beli bolji od Cedevite
907

GRUPA E TOP 16 FAZE

0

Pred oko 7 000 gledalaca u Pioniru, Crvena Zvezda je slavila protiv Cedevite 94:74.

Počasni gost crveno-belih je bio najbolji teniser i vatreni navijač domaćina, Novak Đoković. Njegovi miljenici nisu razočarali.
Zvezda utakmicu otvara furioznom odbranom, toliko furioznom da su gosti iz Zagreba tek u petoj minuti postigli poen iz igre.
Nisu mogli da odgovore žestoko otvaranje četvrtine domaćina, kojem nije dugo trebalo da se udalji na 13:2.
Prvu četvrtinu su završili rezultatom 26:12.
U nastavku utakmice se mijenja tempo igre, s tim da Zvezda nikad nije gubila kontrolu nad utakmicom.
Buzzer beaterom NIkole Rubića se otišlo na poluvrijeme rezultatom 43:32.
Ipak u drugom poluvremenu teža utakmica za gledati bez lahkih poena, a pad u igri Zvezde iskoristila je Cibona te prišla na samo šest poena u trećoj četvrtini. ( 62:56 ).
Regionalni šampion je u zadnju četvrtinu ušao sa mnogo više energije te dobrim šutom sa distance. Pilepić i Gudurić vezanim tricama ostavljaju goste na dvocifrenu prednost, u momentima kada se lomila utakmica.

Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja, te je beogradska ekipa zabilježila izuzetno važnu pobjedu od 94:74.