Bordo tim ispustio dva gola prednosti, Astana slavila u Antaliji
907

PRIPREMNI SUSRET

0

FK Sarajevo je u sklopu priprema za nastavak sezone u Premijer ligi BiH odigralo prijateljsku utakmicu sa Astanom u Antaliji, a i pored vodstva od 2:0, susret je pripao Astani, koja je na kraju slavila rezultatom 3:2.

Sarajevski klub je u prvom poluvremenu stigao do prednosti, tačnije u finišu prvog dijela susreta pogotkom hrvatskog fudbalera Leona Benke, a sa minimalnom prednošću otišlo se na odmor. U nastavku su Okiću trebale svega četiri minute da udvostruči prednost FK Sarajeva, ali je Astana do kraja susreta napravila veliki preokret.

Golovima u 57. i 68. minuti susreta Astana je stigla do poravnanja. Od 70. minute susreta Astana je zaigrala u najjačem sastavu. Ušla su petorica fudbalera prvotimaca, što je na kraju rezultiralo i preokretu rezultata. Astana je u 87. minuti susreta stigla do potpunog preokreta za konačnih 3:2.