Roma do četvrte pobjede u nizu: Džeko konačno postigao gol

ITALIJANSKA SERIJA A

0

Večeras su 25. kolo italijanske Serije A otvorili Carpi i Roma.

Utakmica je završena rezultatom 3:1, a svi golovi su pali u drugom poluvremenu.

Prvo poluvrijeme je bilo za zaborav, jedina prilika je bila u 44. minuti, kada je Džeko sjajno proigrao glavom Salaha koji je pogodio prečku.

U drugom poluvremenu je ušao Miralem Pjanić, a 10 minuta poslije Digne je zabio golčinu sa 30tak metara.

Domaćini se nisu predavali, pa su pet minuta poslije, u 61. minuti preko Lasagne izjednačili na 1:1. Vučica je do kraja pokušavala i napadala, a onda je sjajno u 84. minuti prošao Salah i ubacio u peterac gdje se našem Džeki i nije bilo teško snaći da pospremi loptu u mrežu i donese veliko olakšanje Spalletiju i navijačima Rome, ali i sebi.

To je bila druga asistencija Egipčanina Salaha, koji je i minut poslij, u 85. minuti donio i sigurno vodstvo od 3:1.

Ono što treba da brine Spalletija, jeste to da je Salah morao napustiti teren, zbog povrede mišića, a još uvijek se ne zna je li povreda ozbiljnija.

Ovom pobjedom je Roma zasjela na treće mjesto sa 47 bodova, tako im sada Napoli bježi 9 bodova, ali i ima manje utakmicu.

Treba spomenuti i našeg Ervina Zukanovića koji nije ulazio u igru.