Porto iznenađujuće savladao Benficu na Luzu
907

PREOKRET

0

Porto je večeras stigao do zlata vrijedne pobjede u derbiju portugalskom fudbala protiv Benfice na Luzu.

Benfika je bila bolji tim od Porta, ali je fenomenalni Iker Casillas pokazao da nije za staro gvožđe, podsjetio nas je na najljepše trenutke njegove karijere i danas je bio najzaslužniji za novu pobjedu Porta.

Ipak, Benfica je prva došla do prednosti od 1:0. Dosta pominjani Renato Sanchez proigrao je sjajno Kostasa Mitrogloua kome nije bilo toliko teško da savlada Casillasa. Igrao se 18. minut.

Samo deset minuta je trajala radost domaćih. Loptu je u 28. minuti na nekih 20 metara od gola primio Herrera, uputio je fantastičan udarac ka golu Cesara i pogodio je za 1:1.

Ipak, u drugom poluvremenu nešto bolji Porto.

Andre i Brahimi su razmijenili dupli pas, lopta je nakon toga stigla do Aboubakara koji uspjeva da prevari golmana Benfike za 1:2 i veliku radost gostujućih igrača.

Uspjeli su igrači Porta da se odbrane do kraja utakmice, tako da su još više zakomplikovali stanje na tabeli portugalskog šampionata.