Atleti traži osvetu: Bayern im je prije 42. godine uradio ono...
907
Atleti traži osvetu: Bayern im je prije 42. godine uradio ono što je Real 2014.

FINALE KUPA PRVAKA

0

Svi se sjećaju finala Lige prvaka iz 2014., kada je Atletico Madrid u trećoj minuti sudijske nadoknade primio gol od Real Madrida te kasnije sa ubjedljivih 4-1 izgubio već osvojen naslov prvaka Evrope.

Tačno 40 godina ranije, Atletico je u finalu tadašnjeg Kupa prvaka u Bruxellesu igrao protiv Bayerna. Ekipa s Meierom, Beckenbauerom, Breitnerom, Mullerom i Hoenessom, bila je favorit protiv Reine, Rodrigueza, Aragonesa, Irurete.

Nakon 90 minuta nije bilo golova, pa su se igrali produžeci, u kojima je Atletico poveo u 114. minuti golom Luisa Aragonesa. U zadnjoj minuti i zadnjem napadu, Bayernov branič Hans-Georg Schwarzenbeck krenuo je u očajnički prodor i opalio prema golu s oko 30 metara i lopta je završila u donjem desnom uglu Reininog gola.

S obzirom da tada nije bilo penala nakon neodlučenog rezultata, igrala se nova utakmica, ali govor tijela igrača obje ekipe jasno je poruči kako će završiti, 4:0 za Bayern i početak evropske vladavine Bavaraca, koji će tri godine zaredom biti prvaci kontinenta.