Warriorsi otvorili play-off pobjedom protiv Rocketsa, povreda...
907
Warriorsi otvorili play-off pobjedom protiv Rocketsa, povreda Currya

NBA

0

Aktuelni osvajač  naslova i odnedavno rekorderi po broju pobjeda u regularnoj sezoni, Golden State Warriors, u prvoj utakmici prvog kruga doigravanja na domaćem terenu razbili su Houston Rockets 104:78.

Usprkos povredi gležnja, koju je dobio pred kraj prvog poluvremena, Stephen Curry zabio je 24 koša, ali teško da će igrati u drugoj utakmici koja je na rasporedu u ponedjeljak također u Oaklandu. Nakon povrede se za zavojem vratio se u igru, da bi definitivno izašao u trećoj četvrtini. Ali i samo 20 minuta u igri bilo mu je dovoljno za odličan učinak i nastavak rekordnog tricaškog niza iz regularne sezone (402), jer Houstonu je zabio pet.

Draymond Green dodao je 12 koševa i 10 skokova za Warriorse, koji su lako pobijedili Rocketse (James Harden 17 koševa, Dwight Howard 14 koševa i 11 skokova) u reprizi prošlogodišnjeg finala Zapada, u kojem je Golden State slavio u pet utakmica.

Ostajemo na Zapadu, gdje je i Oklahoma, također na domaćem terenu, uništila Dallas 108:70, zahvaljujući nizu inspiriranih igrača: Russellu Westbrooku (24 koša, 11 asistencija), Kevinu Durantu (23 koša), Enesu Kanteru (16 koševa, 13 skokova) i Sergeu Ibaki (17 koševa, 9 skokova).

Kod Dallasa, koji nikada nije postigao manje koševa u play-offu i s gorim postotkom šuta (29), jedini vrijedan spomena bio je Dirk Nowitzki s 18 koševa.

Na Istoku potpuno druga priča; Atlanta je otvorila seriju dramatičnom domaćom pobjedom 102:101 protiv Bostona, koji je nadoknadio zaostatak od čak 19 koševa. Hawkse su do pobjede vodili Jeff Teague (23 koša, 12 asistencija) nizom sjajnih akcija u trenucima kada se lomila utakmica na samom kraju. Ali, posao mu je olakšala ozljeda najboljeg braniča gostiju Averyja Bradleya. Al Horford s 24 koša i 12 skokova bio je drugi najbolji kod Atlante, dok je Boston predvodio Isaiah Tomas s 24 koša i 8 asistencija.