Villareal u nadoknadi šokirao Redse, Sevilli odličan rezultat...
Villareal u nadoknadi šokirao Redse, Sevilli odličan rezultat u Ukrajini

ODIGRANI PRVI MEČEVI POLUFINALA

0

Odigrana su oba polufinalna meča Evropa lige.

Nakon ove večeri mnogo zadovoljniji mogu biti navijači španskih ekipa, jer su Villareal i Sevilla ostvarili solidne rezultate pred revanš mečeve.

Villareal je na svom terenu slavio protiv Liverpoola rezultatom 1:0, a konačan rezultat je postavio Adrian golom u 92. minuti, za erupciju oduševljenja domaćih navijača. Do tada smo gledali nezanimljiv meč, bez mnogo prilika. Jedino vrijedno spomena u regularnom dijelu utakmice je bila stativa koju je uzdrmao Firmino. Tako Villareal ima minimalnu, ali vrijednu prednost pred revanš na Anfieldu.

U drugom meču Shakhtar i Sevilla su u Donetsku odigrali neriješeno 2:2. Prvi su se radovali gosti koji su golom Vitola došli do važnog vodstva. Ipak, Ukrajinci su do poluvremena uspjeli preokrenuti rezultat. Tako je Marlos izjednačio u 23. minuti, da bi Stepanenko okrenuo na 2:1 već u 36. minuti.

Do kraja je uspio Kevin Gameiro postići iznimno važan pogodak sa bijele tačke za konačnih 2:2.