Cibosi u majstorici izborili finale protiv Cedevite
907

DVOBOJ ZA PRVAKA HRVATSKE

0

Košarkaši Cibone plasirali su se u finale prvenstva Hrvatske, pošto su u Zagrebu pobijedili Zadar s 80:71 u odlučujućoj utakmici polufinala. Cibona je do finala i duela protiv Cedevite stigla s 2:1 u pobjedama.

Zadrani su bolje počeli utakmicu, poveli s 15:8, ali je potom uslijedila serija Cibone od 16:0 krajem prve i početkom druge četvrtine. Na poluvremenu je bilo 43:27 za domaću ekipu, a u 26. minutu je ta prednost narasla na 20 razlike (57:37).

Zadar se, ipak, nije predavao, u 34. minutu je stigao na svega četiri poena zaostatka, ali se Cibona novom serijom ponovno odvojila i, na kraju, slavila.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džejms Florens s 27 poena, Filip Krušlin je dodao 17, a Ante Žižić 12, dok su Zadrane predvodili Filip Kraljević s 20 i Ivan Ramljak s 13 postignutih poena.

Prva finalna utakmica između Cedevite i Cibone igra se u nedjelju.

Podsjećamo, Cibose s klube predvodi naš novi selektor Damir Mulaomerović, dok za Cedevitu igra naš sjajni kadet Džanan Musa i seniorski reprezentativac Nemanja Gordić.