Šok u Augsburgu: Slovačka ubjedljivo pobijedila Njemačku
907

PRIJATELJSKI MEČ

0

U sklopu priprema za predstojeće Evropsko prvenstvo viđeno je veliko iznenađenje u Augsburgu.

Njemačka je povela protiv Slovačke golom Marija Gomeza sa 'bijele tačke' nakon 13 minuta prijateljskog susreta, ali je u finišu prvog poluvremena uslijedio preokret.

Najprije je Marek Hamšik 'bombom' u 41. minuti poravnao rezultat, a samo tri minuta kasnije Mihal Duriš udarcem glavom nakon kornera Weissa primorava Lena da ponovo izvadi loptu iz mreže.

Početkom drugog poluvremena Slovaci stiču dva gola prednosti, Juraj Kučka je uhvatio volej, a lopta prošla i kroz ruke i kroz noge Ter Stegenu, koji je ušao u igru u nastavku - 1:3.

Nedugo potom sudija je bio prinuđen da prekine utakmicu zbog nesnosnog pljuska, a po povratku igrača na teren, u vaterpolo uslovima, rezultat se nije mijenjao do kraja.