907

NAKON PREOKRETA

0

Fantastični bh. teniser Mirza Bašić je novi polufinalista ATP Challengera u španskoj Segoviji.

Naš teniser je na fantastičan način došao do jedne od najvećih pobjeda u svojoj karijeri, te je savladao nekadašnjeg TOP 10 igrača Nicolasa Almagra rezultatom 2:1.

Pobjeda je još 'slađa' kada se uzme u obzir da je došla nakon preokreta i to u domovini Mirzinog današnjeg protivnika, nekada jednog od najboljih tenisera na svijetu.

Prvi set je Mirza izgubio rezultatom 7:5, a i u drugom setu je Nicolas Almagro imao brejk. Ipak, uporni Bašić je odveo set u taj-brejk i poravnao rezultat u setovima. U trećem setu potpuno isti scenarij. Preokrenuo je rezultat u taj-brejku i meč priveo kraju.

Ovom pobjedom Bašić će napredovati za 9 mjesta, ali to može nadmašiti ukoliko sutra u polufinalu savlada italijanskog tenisera Lucu Vannija. Tako je naš teniser konačno ušao u pravu formu i počeo da 'unovčava' nevjerovatan potencijal zbog kojeg mu se predviđala spektakularna karijera.