Rukometaši Hrvatske ponizili Tunižane za duel s Poljacima
907

OTVOREN PUT DO FINALA

0

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Tunis u posljednjoj utakmici u grupi A Olimpijskog turnira u Riju.

Igrači Željka Babića ostvarili su trijumf rezultatom 41:26.

Sjajno su naši susjedi otvorili meč, te čvrstom odbranom poveli 5:1. Prednost je stalno rasla, te su u 17. minuti imali već plus 11.

Tunižani, koji su već ispali s turnira, izgledali su apsolutno nezainteresovani, a to su Hrvati obilato koristili.

Ipak, Tunis je zaigrao nešto bolje u nastavku, ali na kraju je poražen s velikih plus 15.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Karačić s devet golova, te Ilija Brozović, Marko Mamić i Ivan Čupić s po pet golova, dok su kod Tunižana najefikasniji bili Oussama Boughanmi sa sedam i Mohamed Soussi s pet golova.

Naredni protivnik našim komšijama biće neugodna Poljska, koju predvodi sjajni Talant Dušebajev.

Podsjećamo, na Euru su upravo Hrvati savladali Poljake s ogromnih 14 razlike.

U polufinalu će, naravno ukoliko prođu Bileckog i društvo, igrati protiv boljeg iz duela Danske i Slovenije.

Utakmica s Poljskom je na rasporedu 18. avgusta u 01:30 sati po srednjoevropskom vremenu.