Neslavan kraj: Bh. kadeti branili titulu na Eurobasketu, pa...
907
Neslavan kraj: Bh. kadeti branili titulu na Eurobasketu, pa ispali iz A divizije

IPAK JE BILO DO MUSE I SJAJNE GENERACIJE

0

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je doživjela veliki neuspjeh na Evropskom prvenstvu A divizije u Poljskoj.

Nevjerovatno zvuči činjenica da je naša reprezentacija ispala u B diviziju na turniru na kojem je branila titulu, pošto su naši kadeti prošle godine osvojili Evropsko prvenstvo A divizijeu Litvaniji.

Ipak, dogodila se smjena generacija, pa je naš tim ispao u drugi rang košarkaškog takmičenja u uzrastu do 16 godina.

Danas je naša reprezentacija igrala odlučujući meč protiv Estonije koja nas je doslovno deklasirala. Estonci su slavili rezultatom 85:59.

U finalu ovogodišnjeg Eurobasketa će se sastati evropske velesile Španija i Litvanija, selekcija koju smo u prošlogodišnjem finalu savladali za titulu.