Dinamo s(p)retno do grupne faze Lige prvaka
907

Nosale su ih vile...

0

Zagrebački Dinamo i ove sezone će igrati u grupnoj fazi Lige evropskih prvaka nakon što je večeras u Play offu eliminisao austrijskog šampiona Salzburga pobijedivši 2:1 nakon produžetaka.

Dominirao je Salzburg cijelim tokom meča, redale su se prilike pred golom Dinama od samog početka, a u 22. minuti je Valentino Lazaro pogodio za prednost od 1:0. Mogao je Salzburg već u prvom dijelu riješiti sve dileme oko prolaza dalje, ali su pak, imali dosta promašaja, pa je ostalo 1:0.

Nastavak je donio nekoliko prilika na obje strane, da bi u 87. minuti Fernandes pogodio nakon sjajne akcije za izjednačenje rezultata na 1:1 i odlazak u produžetke. Novi šok za domaće fudbalere uslijedio je u petoj minuti produžetka. Sjajnu loptu Fernandesa u pogodak pretvara Soudani za prednost gostiju iz Zagreba od 2:1.

Bilo je još prilika na obje strane. Ipak, do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa je Dinamo ostvario plasman u grupnu fazu Lige prvaka.

El Arabi Soudani Goal HD - Salzburg 1-2 Dinamo... by footballgoalshow