Nesuđeni hrvatski reprezentativac briljira u kvalifikacijama: Hoće li komšije itekako zažaliti?

CHRISTIAN PULISIC

0

Nesuđeni hrvatski reprezentativac Christian Pulisic briljira u seniorskoj selekciji SAD-a. Hrvati bi u budućnosti itekakmo mogli žaliti za mladim fudbalerom dortmundske Borussije.

17-godišnjak je već debitovao za prve timove Milionera i SAD-a, a sinoć je za američku selekciju postigao i dva gola.

To mu je ukupno treći gol u samo sedam nastupa za Amerikance, što je zaista impresivno kada se pogledaju njegove godine.

SAD je s uvjerljivih 6:0 nadigrao St. Vincent i Grenadina, a Pulisic je u igru ušao u 67. minuti.

Već četiri minute kasnije se upisao u listu strijelaca nakon asistencije Kljestana, a isti tandem je do kraja utakmice još dva puta bio u centru pažnje.

U 78. je Pulisic 'vratio' asistenciju Kljestanu da bi u sudijskoj nadoknadi mladi fudbaler Borussije još jednom tresao mrežu na asistenciju Kljestana.