Englezi spretno do pobjede, kiks Poljaka i veliki povratak...
907
Englezi spretno do pobjede, kiks Poljaka i veliki povratak Slovenaca

KVALIFIKACIJE ZA SP 2018.

0

Sam Allardyce debitirao je na klupi Engleske pobjedom 1:0 u Slovačkoj, golom Adama Lallane u 95. minuti! Englezi su preko 25 minuta imali igrača više.

Wayne Rooney krenuo je u početnom sastavu, te tako postao engleski igrač s najviše nastupa za reprezentaciju - 116. Pretekao je Davida Beckhama, ali na vrhu je jedan golman, Peter Shilton. No, i njegovih 125 nastupa opasno je ugroženo...

Prvi je priliku imala Engleska kada je u 22. minuti Walker prošao i ubacio, a Kane promašio loptu. U 37. je Duriš ukrao loptu Roseu, ali je Švento zakasnio na ubačaj.

Potom je Sterling imao dvije šanse: u 39. iz blizine pucao je pored gola, a u 48. se driblingom oslobodio pa pucao iskosa, ali u blok.

A onda je u 67. minuti srbijanski sudija Mažić pokazao drugi žuti karton Martinu Škrtelu zbog prekršaja na Kaneu i Slovaci su ostali s igračem manje.

U 69. minuti Lallana je zakasnio na dubinsku loptu Allija, koji je ušao u 64. minuti umjesto Hendersona, a golman Kozačik spasio. U 70. minuti Allardyce je umjesto Sterlinga uveo Walcotta. Rooney je u 71. iz slobodnog udarca s 25 metara gotovo po sredini pucao preko gola.

A najbolju šansu imali su Englezi u 77. minuti kada je Adam Lallana sa 16 metara uzdrmao okvir gola, a u nastavku akcije opet mu je lopta došla i Kozačik mu je jedva odbranio udarac!

Sturridge je u 89. minuti još jednom opalio iz vana, Kozačik je opet spasio, pa je Walcott u 90. zatresao mrežu, ali sudija je pokazao ofsajd. Vrlo dvojbeno, jer lopta je do Walcotta došla od slovačkog igrača!

Ipak, dominantni Englezi ipak su došli do pobjede, Adam Lallana s(p)retno je nakon akcije Rosea zabio u 95. minuti!

Ostali rezultati - grupa C
San Marino - Azerbajdžan 0:1
Ruslan Gurbanov u 45. je minuti donio Robertu Prosinečkom tri boda na startu.

Grupa E
Danska - Armenija 1:0

Christian Eriksen zabio je u 17. minuti za pobjedu, a kasnije i promašio penal.

Kazahstan - Poljska 2:2

Kapustka u 9. i Lewandowski u 35. minuti doveli su Poljake u sigurno vodstvo 2:0, ali Hižiničenko je u 52. smanjio, a u 58. minuti izjednačio na 2:2!

Grupa F
Litva - Slovenija 2:2

Fjodor Cernič u 32. i Vykintas Slivka u 35. minuti šokirali su Slovence, za koje su igrali Oblak, Samardžić, Cesar, Krhin, Kampl, Birsa..., a u napadu Berič i Bezjak. Krhin je smanjio na 2:1 u 77. minuti, da bi Boštjan Cesar u 90. zabio za 2:2!