Karamelama ni sudije ne mogu ništa: Everton je najveća...
Karamelama ni sudije ne mogu ništa: Everton je najveća prijetnja Cityju

PREMIERSHIP

0

Everton igra kao preporođen ove sezone i trenutno je najveća prijetnja Manchester Cityju.

Middlesbrough je večeras poveo na "Goodisonu", ali Karamele su do poluvremena preokrenule s tri pogotka.

Gol za goste pao je iz sumnjive pozicije. Naime, Negredo i Stekelenburg su bili u skoku u petercu, domaći navijači su očekivali da to bude faul Španca, lopta je završila u mreži, a autogol je pripisan holandskom golmanu.

Ali, to kao da je samo razljutilo domaćina. Prvo je veteran Gareth Barry savladao Victora Valdesa, da bi Irac Coleman prošetao se kroz odbranu gostiju i donio prednost u 42. minuti. Konačnih 3:1 postavio je sjajni Lukaku u finišu prvog dijela.

Ovo je bila četvrta pobjeda u pet mečeva za tim iz Liverpoola, koji ima 13 bodova, odnosno samo dva manje od vodećeg Cityja.