Đavoli opravdali nadimak: Lisice poklekle na Old Traffordu
907

MAESTRALNA IGRA UNITEDA

0

Manchester United je na svom terenu slavio visoku pobjedu na Liecesterom, a strijelci su bili Smalling, Rashford, Mata i Pogba, dok je počasni pogodak za goste postigao Gray.

United je na početku utakmice sa Liecesterom je imao inicijativu koju je kasnije preuzeo Liecester, ali je istu prekinuo Smalling svojim prvim golom u sezoni, a za United vodećim pogotkom.

Nakon njega svoj gol postiže Mata, da bi se nekoliko minuta poslije Mate, Rushford upisao u listu strijelaca.

Ponovo samo par minuta nakon trećeg gola stiže i četvrti a strijelac je Pogba.

Treba istaći da je junak poluvremena Blind, koji na ovoj utakmici izgleda fenomenalno, a isto tako su od četiri pogotka, tri stigla nakon kornera koje je izveo Blind.

Drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja, pa su tako samo Lisice stigle do počasnog pogotka koji je postigao Gray, i tako postavio konačan rezultat 4:1.

Treba istaći da je Mourinho možda konačno i posložio idealnu postavu svog tima, jer vraćanjem Rooneya na klupu a ubacivanjem Rashforda u igru, Đavoli su dobili bolji protok igre, te tako sa Pogbom i Hererom koji su bili maestralni, izgledaju fenomenalno.