907

TRI GOLA U PRVOM POLUVREMENU

0

Odigran je jedan od najvećih derbija modernog fudbala, a Arsenal je večeras učinio da London bude u potpunosti crven.

Iako se pokazao kao bolji tim na startu sezone, Chelsea danas nije mogao parirati odličnoj ekipi Topnika koji su, neočekivano lagano, slavili na Emiratesu pobjedu rezultatom 3:0.

Sve važno spomena se desilo u prvih 45 minuta, kada je Arsenal postigao sva tri pogotka. Prvo je u 11. minuti Alexis Sanchez iskoristio katastrofalan propust u odbrani Chelseaja za vodstvo njegove ekipe. Samo tri minute kasnije Theo Walcott je neometan postigao pogodak u praznu mrežu gostiju, nakon asistencije Hectora Bellerina.

Onda je Chelsea krenuo na sve ili ništa, stvorio nekoliko odličnih prilika, a pet minuta prije kraja poluvremena uslijedila je kontra Arsenala koju je na lijep način završio Mesut Ozil.

Ostalo je 3:0, pa je tako Chelsea došao do drugog poraza u nizu i ostao na 10 osvojenih bodova. Arsenal je skočio na treće mjesto sa 13 bodova.