28. 09. 2016 - 23:23
Zaboravite Ligu prvaka, Championship je zakon: Najluđi meč...
907
Zaboravite Ligu prvaka, Championship je zakon: Najluđi meč godine pripao Newcastleu

PREOKRET DUBOKO U NADOKNADI

0

Večeras je odigran veliki derbi engleske druge lige, odnosno Championshipa, a ono što su na Sports Direct Areni uradili Newcastle i Norwich, dugo će se prepričavati.

Dva najkvalitetnija tima u Championshipu i najveći kandidati za Premier ligu Newcastle i Norwich, odigrali su i više nego ludu utakmicu na Sports Direct Areni, a konačan rezultat je bio 4:3.

Ne bi tu ništa bilo spektakularno da Newcastle nije gubio do 95. minute, kada svega u nekoliko sekundi stiže potpuni preokret i dva pogotka 'Svraka'. Norwich je imao dva gola prednosti sve do 72. minute, a onda je Dwight Gayle smanjio rezultat na 2:3. I onda kada se činilo da će 'Kanarinci' odnijeti sva tri boda sa teškog gostovanja, Yohan Gouffran u 95. minuti i Dwight Gayle nekoliko sekundi kasnije su donijeli najluđi mogući preokret i važnu pobjedu.

Newcastle je tako došao do trećeg mjesta u Championshipu sa 19 bodova, dok je Norwich drugi sa jednim bodom više. Prvi je, potpun neočekivano, Huddersfield sa 22 osvojena boda.