Southampton u golijadi bolji od Burnleya, kolo zatvara najveći engleski derbi

3:1 ZA 'SVECE'

0

Odigran je posljednji današnji meč Premier lige u kojem je Southampton na svom terenu dočekao Watford.

Domaći tim je nastavio napredovati na tabeli, pa je tako danas opravdao ulogu velikog favorita protiv Burnleya kome se predviđa teška borba za opstanak ove sezone.

Iako je prvo poluvrijeme završeno bez golova, na kraju je viđena prava golijada, a 'Sveci' su slavili rezultatom 3:1, uz po jedan penal na obje strane. Od 52. minute do 66. Southampton je riješipo pitanje pobjednika sa tri postignuta pogotka. Dva je postigao sjajni Charlie Austin, a jedan je dodao Nathan Redmond.

Za goste je u 72. minuti pogodio Sam Vokes sa bijele tačke samo kako bi ublažio poraz.

Southampton je pobjedom došao do 8. mjesta sa 12 osvojenih bodova, dok je Burnley 14. i na kontu ima 7 bodova. Kolo se završava sutrašnjim velikim derbijem između Liverpoola i Manchester Uniteda na Anfieldu.