Redsi dobili i WBA: Kloppova četa izjednačila se s Topnicima
907

PREMIERSHIP

0

Liverpool je nastavio s odličnim igrama ove sezone. Iako je remi protiv Manchester Uniteda bio frustrirajući, Redsi nisu pali duhom i kod kuće su svladali WBA 2:1 te se tako probili na vrh tabele koji dijele s Arsenalom s ukupno 20 osvojenih bodova.

I jedni i drugi imaju šest pobjeda, dva remija i i jedan poraz, ali 'topnici' imaju za jedan gol bolju razliku (Man. City sutra imati priliku pobjedom ponovo zasjesti na čelo poretka).

Redi su dobro otvorili susret, a u 20. minuti Sadio Mane je sjajno zabio u lijevu stranu gola nakon što mu je odličnu loptu dodao Roberto Firmino. U 35. minuti Mane je opet odigrao vrlo dobru akciju koje je odlično završio Philippe Coutinho i zabio u donji lijevi ugao.

Dejan Lovren se u 58. minuti lijepo digao iznad odbrane i pucao glavom prema lijevoj stativi, ali je loptu zaustavio Ben Foster. U 66. je pokušao Emre Can, ali pored gola. Gosti su uspjeli smanjiti rezultat u 82. minuti kada je Gareth McAuley zabio nakon kornera. Lopta je prošla kroz šumu igrača, a McAuley je lagano zabio pored golmana.

Na kraju, ostalo je 2:1 za Redse.