Džumhur pobjedom nad Almagrom najavio meć sa Karlovićem
907

ATP TURNIR U BEČU

0

Damir Džumhur plasirao se u 1/8 finala ATP turnira u Beču pobijedivši Nicolasa Almagroa rezultatom 2:1 u setovima.

Džumhur je u prvoj setu odmah na početku napravio brejk i došao do prednosti koju je na kraju krunisao svojim dobrim servisom i stigao u vodstvo od 1:0 u setovima.

U veoma uzbudljivom drugom setu Damir je opet stigao do prvog brejka i poveo u gemovima 2:1, ali nije uspio sačuvati brejk. Sve do posljednjeg gema u kojem je Almagro imao prednost 6:5 teniseri su bili sigurni na svom servisu, a onda je Španac uzeo svoj drugi brejk na meču i došao do izjednačenja u setovima.

Treći set Džumhur je počeo fantastično, a on je uzeo sva tri brejka španskom igraču. Džumhur do kraja ovog seta nije izgubio niti jedan gem i treći set krunisao je sa sjajnih 6:0.

Damir će u 1/8 finala igrati protiv Hrvata Ive Karlovića, 23. igrača ATP liste.

Damir Džumhur - Nicolas Almagro 2:1(6:3;5:7;6:0)