Milioneri tek nakon penala izbacili drugoligaša, Bayern rutinski
907

KUP NJEMAČKE

0

Bayern je 3:1 pobjedom na "Allianz Areni" protiv Augsburga izborio osminu finala njemačkog kupa.

Pobjedu su osigurali već u prvom poluvremenu kada su pogađali Lahm u 2. i Green u 41. minuti. Gosti su se imali priliku vratiti u 49. minuti, ali je Ja-Cheol promašio penal. Zanimljivu završnicu omogućio je Dong-Won golom u 69. minuti, ali konačnih 3:1 postavio je Alaba u sudijskoj nadoknadi.

Dalje je prošla i Borussia Dortmund, ali tek nakon penala su kod kuće izbacili drugoligaša Union Berlin 4:1 (1:1). Poveli su žuto-crni autogolom Parensen u 45. minuti, no produžetke im je osigurao Skrzybski u 81. minuti. U lutriji jedanaesteraca kod domaćina su precizni bili Dembele, Ginter i Götze, dok su gosti promašili sva svoja tri udarca. Na klupi Milionera bio je Dženis Burnić.

Schalke je uz dva gola Konopljanke i jedan Huntelaara kao gost s 3:2 dobio Nürnberg. Domaćini su poraz ublažili autogom Babe Rahmana i Kempe. Sead Kolašinac nije bio u konkurenciji za ovaj duel.

Wolfsburg je s minimalnih 1:0 slavio kod Heidenheima. Pobjedu je donio veteran Mario Gomez.

Četvrtoligaš Walldrof je napravio veliko iznenađenje izbacivši Bundesligaša Darmstadt 1:0. Jedini gol na meču postigao je Hillenbrand, a za goste je posljednjih 20 minuta odigrao Mario Vrančić.