907
Warriorsi do šestog uzastopnog trijumfa preokretom, derbi pripao Clippersima

NBA

0

Najbolji tim NBA lige, Golden State Warriors, zabilježio je šestu uzastopnu i ukupno 26. pobjedu u sezoni, savladavši Brooklyn u gostima nakon furioznog preokreta u drugom poluvremenu.

Ratnici su nadonadili minus 16 već u trećoj četvrtini, te su meč rutinski priveli kraju (117:101). Kevin Durant je bio najbolji u pobjedničkom sastavu sa 26 poena, devet skokova i sedam asistencija. Thompson je dodao 23, a Steph Curry 15 poena.

Lopez je ubacio 28 za Netse, ali samo pet u drugom i poraz je bio neminovan. Bojan Bogdanović je bio jedan od petorice dvocifrenih igrača u svom timu - meč je završio s 12 poena.

Thomas je s 28 poena predvodio Boston do trijumfa nad Indijanom 109:102, dok je kod Pacersa Teague ubacio tri poena više.

Miami i L. A. Lakersi, dva tima s kojima je Shaquille O' Neal osvajao titule, odigrali su uzbudljiv duel na Floridi. A upravo je Shaq bio u centru pažnje, pošto je u poluvremenu meča, Heat zvanično penzionisao njegov dres s brojem 32.

Domaći su slavili sa 115:107, a predvodili su ih Winslow s rekordna 23 poena i 13 skokova, baš koliko je imao i Whiteside. Goran Dragić je dodao 21 poen uz sedam asistencija. Lu Williams je bio najefikasniji u timu Lakersa s 27 poena.

U ostalim mečevima New York je savladao Orlando 106:95, dok su u derbiju Clippersi sa 106:101 nadigrali San Antonio u "Staples Centru". Najzaslužniji za pobjedu domaćih bio je Chris Paull s 19 poena, sedam skokova i šest asistencija.