22. 02. 2017 - 21:04
Navijači Barcelone se raduju kiksu Real Madrida
907

0

Šišmiši su poveli u 4. minuti kada je strijelac pogotka za 1:0 bio Simone Zaza. Tu nije bio kraj mukama Real Madrida jer je Orellana samo četiri minute kasnije postigao novi gol za domaće koji su poveli sa 2:0.

Mogla je Valencia nakon toga do još jednog pogotka, ali nisu iskoristili veoma dobru priliku. Real Madrid se nakon toga uspio malo pribrati te su u 44. minuti prvog dijela preko Cristiana Ronalda postigli gol za smanjenje rezultata. Portugalac je samo minut nakon toga dobro šutirao sa 20-ak metara, ali lopta je otišla samo nekoliko centimetara od gola domaćih.

Nastavak meča donio je terensku inicjativu Real Madrida koji ipak nije stvarao stopostotne prilike pred golom protivničke ekipe, a Valencia se veoma dobro branila. Na kraju je završilo 2:1 za domaće koji su učinili veliku uslugu prvim pratiocima Reala na tabeli, Barceloni i Sevilli.