23. 02. 2017 - 21:23
Očajna igra u revanšu nije koštala Romu
907

0

Roma u prvom poluvremenu nije mogla da se "sastane" s loptom, dok je Žuta podmornica s druge strane igrala jako dobro. Gosti su lošu igru rimske ekipe iskoristili u 16. minuti kada je mrežu Rome za 0:1 zatresao Borre. Do kraja prvog dijela Villarreal je mogao udvostručiti svoju prednost, ali je Alisson imao nekoliko sjajnih odbrana.

Na otvaranju drugog poluvremena ponovo dobra prilika za goste. Soldad je sjajno šutirao, ali je Alisson ponovo odlično reagovao i spasio Romu. Nakon toga Roma je uspjela koliko-toliko da uspostavi incijativu na sredini terena, te da ne dozvoli gostima da lagano dolaze do prilika.

Spallettijev eksperiment sa ostavljanjem glavnih igrača na klupi večeras je mogao koštati Romu, jer su igrači koji su dobili priliku očajno igrali u prvom dijelu. Ipak, na sreću Vučice u prvom meču su slavili sa visokih 4:0 i pored poraza večeras plasirali su se u osminu finala Evropske lige. Roma je meč završila sa igračem manje jer je u 81. minuti Rudiger dobio crveni karton.